Hanife Bayram Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hanife Bayram Fan Clup

....:::: I/Hanife Hocayı Sevenlerin Mekanı\I ::::....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

The Lord Of The Rings

2 posters
YazarMesaj
Tasslehoff Burfoot
Guard Captain
Guard Captain
Tasslehoff Burfoot

The Lord Of The Rings Empty
MesajKonu: The Lord Of The Rings   The Lord Of The Rings Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 8:43 pm

Merhaba arkadaşlar.Ben de size İrem gibi The Lord Of The Rings(Yüzüklerin Efendisi)'ni tanıtıcağım.Ama İrem gibi oyuncuların zevklerini ve özel hayatını değil de filmi anlatıcağım.Yani siz filmin müziklerinin sözlerine mi bakacaksınız, yoksa konusuna mı?Neyse 3 filmden oluşan seriye başlıyalım.

The Lord Of The Rings:The Fellowship Of The Ring
The Lord Of The Rings 141mp2

Vikipedi demiş ki:
4 dalda Oscar Ödülü alan filmin konusu kısaca şu şekildedir; Orta Dünya'yı ele geçirmek isteyen Karanlıklar Efendisi Lord Sauron uzun süren bir aradan sonra Orta Dünya topraklarına dönmüştür. Amacına ulaşmak için uzun zaman önce kaybettiği o tek yüzüğe ihtiyacı vardır. Orta Dünya'nın hür halklarının liderleri, yüzüğün Sauron'un eline geçmemesi için kötülüğün kalbi Mordor'da yok edilmesine karar verirler. Bu tehlikeli görev, Frodo ile onun en büyük destekçisi Gandalf'ın önderliğinde Hobbitler, Elfler ve İnsanlardan oluşan " Yüzük Kardeşliği " tarafından gerçekleştirilecektir. Böyle bir macera, Sauron'un topraklarının derinliklerine, yani Ork Ordusunun toplandığı yere gitmek anlamına gelmektedir. Ve Kardeşlik, sadece dış düşmanlarla savaşmakla kalmayıp, yüzüğün baştan çıkarıcı etkisi ve iç sorunlarla da mücadele etmek zorunda kalacaktır.

The Lord Of The Rings:TheTwo Tower

The Lord Of The Rings 15140_8

Vikipedi demiş ki:
Çok iyi eleştiriler almış olan Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, dünya çapında 900 milyon $ gibi olağanüstü bir gişe hasılatıyla, gösterime girdiği zamana göre tarihin dördüncü en başarılı filmi olmuştur.

Filmde çok güzel sahneler var. Orta Dünya'nın kaderini belirleyecek savaşların ilki olan Miğferdibi Savaşı bu filmde. Film ilk filmden kaldığı yerden devam ediyor. Frodo ve Sam Mordor'un Kara Kapılarına ulaşmaya çalışırken yeni bir yol arkadaşı ediniyorlar. Saruman daha da güçleniyor. Ayrıca serinin bu ikinci filmin de birçok soru yanıt buluyor; Marry ve Pippin Saruman'ın Uruk-Hai'lerinin elinden kurtulabilecek mi? Kardeşik bozuldu ve kalanlar Gandalf'sız ne yapacak? Karanlık yana geçmiş Ak Saruman'ın yaptıkları yanına mı kalacak? Miğferdibi savaşını Rohan mı kazanacak? Saruman mı?

The Lord Of The Rings:The Return Of The King

Vikipedi demiş ki:
Senarist ve Yönetmen Peter Jackson'ın "Görkemli savaş sahnelerinin yanısıra 'Kralın Dönüşü'nde duygusal öyküler de ağırlıkta ve bence bu filmin gücünün önemli bir bölümü işte bu öykülerde saklı" sözleri ile övgüye layık gördüğü "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesinin son halkası "Kralın Dönüşü"'nün konusu ise şu şekilde ; Sauron'ın güçleri insan ırkını yoketmek için Gondor'un başkenti Minas Tirith'i kuşatmış durumdalar.Ve bu kuşatma da sadece kendi ordularından yani ork ve trollerden değil güneyin insanları olan Haradimlerden,Rhun ülkesinin askerlerinden ve Umbar Korsanlarından da faydalanacaktır.Savaş Gondor için büyük bir yıkım olacağa benzemektedir.Çünkü Sauron en büyük komutanı Cadı-Kral'ın komutasında sadece 20000'i aşkın orku görevlendirmiştir.Gondor 20000 küsür orku yoketse bile yine bir bukadar ork Mordor'da ve Minas Morgul'de Gondor'u yoketmek için beklemektedir.Bu arada At diyarı Rohan'ın kralı Teoden'in Gondor'a yardım edip etmeyeceği belirsiz durumdadır.(Gondor Rohan'a Miğferdibi Muharebesi'nde yardım etmemişti.Kral Teoden bu nedenle bir burukluk içindedir Gondor'a karşı)Bir zamanların muhteşem krallığı hiç bu kadar kendi kralına muhtaç hale gelmemiştir. Orta Dünya'nın kaderi büyük ölçüde Aragorn'a (Viggo Mortensen) bağlı görünüyor. Acaba o krallığı kurtarmak için mirasını devralacak mı? Kötülüğün kalbine doğru yol alan Frodo tamamen yüzüğün etkisine girecek mi? İnsanlığın sonunu getirebilecek yüzük nasıl yokedilecek? İnsanların, Hobbit'lerin, Elflerin yeraldığı efsane 'yolculuk' nasıl sona erecek? Kısaca Orta Dünya'nın varoluş mücadelesiyle iyi ile kötünün müthiş çarpışması serinin bu son filmi ile gün ışığına çıkıyor.Kazandığı oscar ödülleri ise şunlardır:

* 2003 en iyi film
* En iyi yönetmen
* En iyi sanat yönetmeni
* En iyi kostüm tasarımı
* En iyi görsel efekt
* En iyi makyaj
* En iyi ses
* En iyi orjinal müzik
* En iyi kurgu
* En iyi şarkı
* En iyi uyarlama senaryo

Evet Vikipedi'nin ağzından dinlediniz.Ben size güzel sözler yazıyım filmden.

The Lord Of The Rings Aragornmordorgates6ij

Aragorn: "Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers! I see in your eyes the same fear that would take the heart of me.A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends, and break all bonds of fellowship, but it is not this day.An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight!By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!"

Aragorn:''Gondorlular,Rohanlılar!Kardeşlerim!Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum.Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir,dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir, ama o gün bugün değil.Düşmanın zaferi ve harab olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün!Bugün savaşıcağız!Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum,Batının Halkı!''

Bunu Aragorn son büyük savaşta(Kara Kapılar Savaşı) askerlerine söylüyor.

------------------------------------
The Lord Of The Rings Rohirrim%202

Theoden: "Éomer! Take your eored down the left side.Gamling, follow the King's banner down the center. Grimbold, take your company right, after you pass the wall. Forth, and fear no darkness!Arise! Arise! Riders of Théoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword-day! A red day, ere the sun rises!Ride now, ride now, ride! Ride for ruin and the world's ending!Death!Death!Forth Eorlingas!

Theoden: ''Éomer!Sen adamlarınla sol tarafa.Gamling,sen ortaya doğru kralın sancağını izle.Grimbold,suru geçince adamlarınla sağ yana git!Gidin ve karanlıktan korkmayın!Uyanın,uyanın Theoden'in süvarileri!Mızraklar savrulucak, kalkanlar parçalanıcak!Savaş Günü ! Kan Günü, güneş doğmadan!Sürün hadi,sürün,sürün hadi!Sürün düşmanın kökünü kazımak için!Ölüm!Ölüm!Beygiller İleri!

Bu Theoden Pelennor Çayırları Savaşı öncesinde askerlerine yaptığı konuşma.Kesinlikle çevirileri ben yazdım ama filmin Türkçe versiyonundan yani tam doğru değil çeviriler ama filmin Türkçe dublajında bunlar söyleniyor.

--------------------------------------
The Lord Of The Rings Witchking

Witch-King: "Do you not know death when you see it, old man?This is my hour.You have failed. The world of Men will fall."

Cadı-Kral:''Ölümü görünce korkmaz mısın sen,yaşlı ahmak?Bu benim saatim.Başaramadın.İnsanlar düştü.''
https://hnfbyrmfnclp.yetkin-forum.com
baysalkerem
Knight
Knight
baysalkerem

The Lord Of The Rings Empty
MesajKonu: Geri: The Lord Of The Rings   The Lord Of The Rings Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 6:35 pm

Ahhh... Bu filmin grafiklerine hastayım. Hele şu savaş sahneleri yok mu?

The Lord Of The Rings
1 sayfadaki 1 sayfası