Hanife Bayram Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hanife Bayram Fan Clup

....:::: I/Hanife Hocayı Sevenlerin Mekanı\I ::::....

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rohanlı Freag (RP Karakteri)

YazarMesaj
Tasslehoff Burfoot
Guard Captain
Guard Captain
Tasslehoff Burfoot

Rohanlı Freag (RP Karakteri) Empty
MesajKonu: Rohanlı Freag (RP Karakteri)   Rohanlı Freag (RP Karakteri) Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 11:34 pm

İsim:Feagor
Irk:İnsan(Rohan)
Özgeçmiş:
Fregrin'in oğlu olan Freag Westfold ile Ford Of Isen (isen batıkları mı öyle bir şeydi)arasında bir köyde doğmuştur.Küçüklüğünden beri halkının kuzeyli orkların saldırmasından ötürü tıp alanında ilerlemek istemiştir.Zamanın tıp ilimiyle uğraşan kişilerden dersler almış ve bir doktor olmuştur.

Annesinin yakalandığı ismini kendisinin de bilmediği bir hastalığın çözümünü bulmuştu.Ama hastalık için bulduğu tedavi değildi.Sadece verilen ilacı günde 2 kere içmekti.Zaman zaman içindeki ilacın malzemelerini almak için babası giderdi Fangorn'a.Taki uruklar tarafından kellesi uçurulana kadar.

Bir gün yardım için Westfold'a giden Freag orada tanıştığı ailesi uruklar tarafından öldürülüp evinin de talan edildiğini söyleyen Héred'e:
-Benim yolun Ford Of Isen'e doğru.Orda güvenli bir köydeyiz.Babamı senin baban gibi katlettiler.Annem ve ben ordaki evimizde yaşamaktayız.İstersen de gel benimle,bizimle yaşa.
-Bilemiyorum ki aslında...

-Tam o zaman yola koyulalım.

Yola çıktılar.Ama Héred'in gerçekten böyle acınası durumda birisi olmadığını bilmiyordu Freag.Héred aslında yalancı,sahtekarın birisiydi.Saruman Grima Solucandil'e Dunland'a gönderilmek için insan bulup bunları Saruman'ı iyi bir şekilde anlatıp Kral Theoden'i kötüleyip tüm halkı kendi tarafından yapıp Theoden'e asker buldurmamak ve galibiyetini kolaytırmak ve kesinleştirmek için seçtiği kişileri Rohan'ın çeşitli yerlerine gitmesini söylemiştir.Héred de bunlardan biridir.Amacı bu gizli köyü de ortaya çıkararak Grima'dan fazladan para almak istiyordu.

Şansı yaver gitmişti Héred 'in.Saruman'ın Miğferdibi'ne saldıracağını erkenden öğrenen Héred bir süre yaşadığı bu köydeki erkeklerin Miğferdibi'ne asker olarak gideceğini daha önceden görmüştü.

Bir gün dışardan eve geldiğinde :
-Feagor yetiş kolum çok kötü acıyor!

-Ne oldu sana Héred?Nasıl oldu bu?

-Bilmiyorum bir anda oldu gerçekten çok acıyor.

Birkaç gün evde kıpırdamadan yattı Héred.Ve birkaç gün sonra köye Rohan Asker kafilesi geldi.Ve köy meydanında:

-Eli silah tutan tüm askerlerin köy meydanına gelmesi buyrulur.Miğferdibi savunulması gerekir.Harp var.

Daha sonra köydeki tüm evlere tek tek dolaşıp askerler toplarlar.Sonunda sıradaki ev Feagor'un kidir.Kapı çalınır ve açılır.

-Evdeki tüm erkekler gelicektir.Miğferdibi'ne saldırıcaklarmış.Asker gerek.Buyruktur.Lord Gambling tarafından.

-Evde tek ben ve annem varız.Başka kimse yok.

-Evi aramamız gerektir.

-Niye yalan söyleyeyim ha?Canımı feda olsun ülkem için!İçerde hasta annem dışında kimse yok.Ben hekimim.Orda ki yaralılara yardımım olucaktır.

-Peki takip et bizi.Ama hekim olarak görev yapabileceğini sanmıyorum.Eğer zırh ve silahın varsa evde silahlan.Çünkü silah depomuzdaki silahlar yetmeyebilir.

Yaptığı bu iyilik kolu kötü durumda olduğu zannettiği Héred'e aslında güzel bir fırsattı.Köydeki gençleri Dunland'a götüremeyecekti.Ama en azından köyü tamamıylen yakarak Grima'nın gözünde yükselicekti.Kolunda aslında hiçbir şey yoktu.Bu da bir yalanıydı.Hem de köyde ki tüm erkekler gidicekti.Tam bir fırsattı.Bu yaptığını son bir kez danışmak için Grima'ya mektup yazıyordu.Feagor'un annesi,Héred'in su içmeye gittiği bir an ne yazdıklarını okudu.

-Şerefsiz buna nasıl yaparsın sizin gibiler için bizim insanlarımız ölüyor.

Tam Feagor'un zırhlarını giymesi için odaya giderken Héred onun ellerini ve ağzını bağlayarak dolabın içine koydu.

Feagor giyindikten sonra bulunduğu odadan çıktı ve Héred'e olayı anlattı.
Ve ona annesine bakmasını ve eğer ilacı biterse Fangorn'daki gerekli bitkileri almasını söyledi.İlacın formülün mutfakta olduğunu da belirtti.Tam kapıya yaklaşırken:

-Ona son defa sarılayım, dedi.

-Uyuyor Feagor , dedi hemen Héred.

Hoşçakal deyip Héred'e çıktı.

Héred köyü yakıp hemen Isengard'a gidicekti.Ama yine de rahattı.Çünkü Miğferdibi'nin düşeceğine çok emindi.Sabaha karşı Rohirrim'i Miğferdibi'ne ilerlediğini görünce.Tüm köyü yaktı.Ama hemen Isengard'a ulaşamayabilirdi.Eğer onu Feagor bulursa tutsak olarak yanına Feagor'un annesini de götürdü.

Feagor ve o köylüler savaştan mutlulukla gelirken köylerine tam sevinçlilerken tüm köyü yanık gördüler.

-N'olmuş bu köye , dedi Fegor.

Héred ve annesini ilerlerken görünce :

-Gelin orda çok büyük dostum Héred var ona soralım.

Aradan biri:

-Olamaz o yapmış olmalı.O hain Grima Solucandil'in adamlarından biri buraya da gelmiş.

-Ne inanıyorum.Alçak pislik seni öldürücem.Koşun hadi!

Aynı kişi:

-Dur Fregrin oğlu Freag yanlarına hiçbir şey olmamış gibi git ki anlamasın.Yoksa anneni de öldürebilir.

Dediğini yaptı ve ama son anda pot kırdı ve Héred elindeki bıçakla annesinin boğazını kesti.Daha sonra onuda öldürdü Feagor.

Hayatının ger kalanını Halfirien'de yaşamak için yola çıktı.

--------------------------

Tamamıylen bizzat kendim tarafından yapılmış kopya kesinlikle yoktur.Kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Ayrıntılı bilgi için bakınız.

Spark adlı kişi benimdir.Sayfanın en altındadır.
http://www.thewhitetree.org/e107bb/viewtopic.php?p=39870#39870
https://hnfbyrmfnclp.yetkin-forum.com

Rohanlı Freag (RP Karakteri)
1 sayfadaki 1 sayfası